Regály do domácnosti Regaly do domacnosti

Jak vytvořit vysněnou spíž

0%

regály do spíže

Uspořádaná spíž je touhou mnoha, ale jen některým se to podaří dosáhnout. Je pravda, že skladování potravinářských výrobků nemusí být jednoduché. Ve většině případů je spíž přeplněná, neuspořádaná a není vůbec atraktivní.

Faktem je, že pokud máme chaos ve spíži, pravděpodobně si ani neuvědomujeme, jaké potraviny a kuchyňské nářadí tam je a jak dlouho tam leží. Proto jsme se v eshopu Majster Regál rozhodli, že vám tímto novým blogem poradíme, jak vytvořit a správně uspořádat spíž ve vaší domácnosti. Samozřejmě, tento proces nejen udělá vaši spíž více příjemným prostorem, ale také pomůže zabránit plýtvání, udržet vaše výrobky organizované, viditelné a zabráníte nadbytečným nákladům. Pojďme na to!

 

1. Vyberte kovové regály přizpůsobené výšky spíže

Přizpůsobení se jakémukoliv prostoru je hlavním úkolem každého skladu. Vlastnit regál do domácnosti, který se přizpůsobí jakékoliv výšce je výbornou volbou pro vytvoření organizované spíže v každé místnosti. Doporučujeme zvolit hloubku regálů 30 cm, díky čemuž zabráníte nahromadění věcí na jednom místě.

Z naší strany vám nabízíme několik sofistikovaných řešení: 

  • Na jeden straně si můžete vyskládat regál přesně takový, jak potřebujete, protože nabízíme k prodeji samostatné kovové policestojiny, které je možné zakoupit zvlášť v různých rozměrech. Jsou vhodným řešením pro ty, kteří mají limitovaný prostor pro skladování různých specifických výrobků, potravin a konzerv.  
  • Na druhé straně nabízíme konkrétní vyskladané regály do spíže, které jsou levnějším a jednodušším řešením pro ty, kterým tyto definováno rozměry přesně vyhovují.  

 

regály do spíže   regály do spíže

 

2. Sklad jedla

Třídění a organizace těstovin nebo jiných potravin se může stát nepohodlnou aktivitou, pokud nebudeme postupovat podle stanovených kritérií. Balení potravin není obvykle stejné a jednotné, takže si můžeme pomoci průhlednými a třídicími nádobami. Kromě toho, že vždy jednoduše najdete to, co potřebujete jen po vizuální stránce, zabráníte různým nehodám s potrhaným balením.

Snažte se vyhýbat použití plastových kelímků, protože mohou být toxické nebo dokonce přenášet chemikálie do našich potravin. Proto vždy používejte skleněné nebo křišťálové dózy. Na trhu je velké množství modelů a můžete si vybrat ty, které se nejlépe hodí k vaší dekoraci.

Pokud chcete třídit efektivně, můžete si pomoci uspořádáním podle skupin jídel. To znamená, rýže, těstoviny, mouka a tak dále budou mít vždy své místo. Konzervy lze seskupit do menších balíčků. Využívat můžete i sklenice. 

regály do spíže

 

3. Úklid - už žádné zbytečné vyhazování

Chcete-li se vyhnout plýtvání, můžete jídlo umístit následujícími způsoby:

  • Potraviny, které používáte nejčastěji, umístěte do střední části spíže. Takto je budete mít vždy po ruce a ve výšce očí.
  • Položky a potraviny, které používáte nejméně nebo které používáte sporadicky, odložte na vrch police kovového regálu. Nezapomeňte umístit na tyto pozice jen ty, které mají nižší váhu, abyste se při pokusech o jejich vytažení nezranili.
  • Vložte těžší předměty do spodní části policového regálu. Na umístění lahví, těžkých surovin a jiných předmětů můžete použít dřevěné bedny nebo krabice.
  • Nové předměty odkládejte do zadních částí spíže a regálového systému. Tímto způsobem dojde starší jídlo jako první. 

 

4. Označování

Jednou z nejdůležitějších částí organizace naší spíže je označování. Je nezbytné vědět, které potraviny budeme označovat a kdy je třeba je skladovat. Měli bychom také označit datum spotřeby na viditelném místě. Štítky si můžeme vyrobit sami. V případě, že vám docházejí nápady, tak na internetu je množství nástrojů, které vám je mohou pomoci při jejich navrhování.

Chcete-li zachovat data spotřeby, nikdy nedoplňujte nádobu, která již obsahovala předchozí surovinu, jinak si zaměníte data spotřeby a štítek bude bezcenný. Totéž se stane v případě, že surovina se mine a dáte do ní úplně jinou. Můžete si zamíchat potraviny a jejich data spotřeby. Doporučujeme vytvářet maximálně dvě balení na jednu surovinu. 

regály do spíže

 

5. Využívejte nové technologie

Pokud vám manuální práce moc nevoní, vždy se můžete spolehnout na nové technologie. Máte dostupné mnohé mobilní aplikace, které vám pomohou organizovat a vyvářet inventuru vaší spíže. Zjistíte, které potraviny jsou blízko k datu spotřeby, případně kolik potravin daného typu je třeba uskladnit, abyste měli stále dostatek potravin v domácnosti.  

 

Doufáme, že i díky naším tipem a trikem se vám podaří připravit ideální spíž ve vaší domácnosti. Vytvořte si vlastní Majster Spíž! 

Napište nám, jak jste zorganizovali spíž u vás doma nebo nás kontaktuje na sociálních médiích, jako je facebook, instagram, pinterest nebo linkedin. Máte zájem o regál, no nevíte přesně jaký rozměr a typ vám vyhovuje? Vyzkoušejte náš konfigurátor regálů

 

 

Jaký druh regálů hledáte?

Kovové regály do kuchyně         Regaly do koupelny         Regaly na hracky

   Kovové regály do kuchyně                     Regaly do koupelny                           Regaly na hracky    

0 Komentářů
Předchozí Návrat do školy s Majster Regál dále Když se regál stane filmovou hvězdou
To Top